KURS MASAŻU SHANTALA DLA NIEMOWLĄT I MAŁYCH DZIECI ORAZ MASAŻU RELAKSACYJNEGO SHANTALA BODY TOUCH® JEST JEDNORAZOWYM WYDATKIEM,
Z KTÓREGO MOŻEMY CZERPAĆ KORZYŚCI PRZEZ CAŁE ŻYCIE!

Baby2

Regularne masowanie dziecka daje następujące korzyści:

Dla niemowlęcia lub dziecka:

 • pomaga w uregulowaniu snu,
 • poprawia trawienie,
 • wycisza, uspokaja,
 • podnosi świadomość własnego ciała, jego granic; w ten sposób wzmaga poczucie bezpieczeństwa,
 • poprawia, wzmaga więzi z rodzicem,
 • podnosi odporność organizmu, stymuluje układ hormonalny.

Dla rodzica lub osoby wykonującej masaż:

 • poprawia pewność siebie, wiarę w swoje umiejętności,
 • uspokaja,
 • łagodzi lub zapobiega poporodowej depresji u matek,
 • wzmaga oraz poprawia więź z dzieckiem,
 • pomaga w jeszcze lepszym zrozumieniu dziecka, tego co komunikuje, jakie potrzeby próbuje przekazać.

Dla Mamy i Taty

 • Dlaczego warto aby rodzice masowali siebie nawzajem ?

Obecny szybki styl życia wiąże się z dużą ilością stresu. Nasze zdrowie jest jednak uzależnione od zdrowego snu i odpowiedniej ilości wypoczynku, które często są trudne do osiagnięcia.
Nawet 30-minutowy masaż relaksacyjny wykonywany przez bliską osobę daje efekt wypoczynku porównywany z wieloma godzinami snu.

 • Dlaczego warto masować kobiety w ciąży ?

Rozwój dziecka w łonie matki jest w znacznym stopniu uzależniony od jej dobrego samopoczucia, w tym również stanu emocjonalnego i wolności od stresów.
Masaż relaksacyjny wykonywany przez bliską osobę jest idealnym rozwiązaniem.

 

(źródło: www.shantala.pl)

 

Zapisz się na kurs do certyfikowanego Instruktora Masażu Shantala

logo shantala instruktor

 

Kurs masażu Shantala jest przygotowaniem do podjęcia samodzielnego wykonywania masażu. Zawiera teoretyczne podstawy masażu niemowląt, dzieci, osób dorosłych i kobiet w ciąży oraz przede wszystkim praktyczną naukę masowania osób najbliższych.

Liczba spotkań z Instruktorem została ustalona zgodnie z zaleceniami Polskiej Szkoły Masażu Shantala w taki sposób, aby każdy kursant miał szansę opanować do perfekcji wykonywanie masażu i mógł w przyszłości bez obaw samodzielnie masować swoje dzieci i osoby najbliższe.

Spotkania nie mogą być zbyt długie, aby nie zmęczyć zarówno Dziecka, jak i Mamy lub Taty. Muszą być także odpowiednio rozłożone w czasie, aby ilość materiału była łatwa do przyswojenia, a każde kolejne spotkanie dawało możliwość powtórzenia. Spotkania z Instruktorem odbywają się zazwyczaj w odstępach około tygodniowych (po wcześniejszym ustaleniu dogodnego terminu kolejnego spotkania).

Podczas kursu Rodzic masuje swoje dziecko, zaś Instruktor pokazuje mu odpowiednie ruchy na lalce. Instruktor nie masuje dziecka, ponieważ masaż wzmaga bardzo silną więź emocjonalną, jaka może zajść tylko między Dzieckiem, a jego Rodzicem/Opiekunem.

(ZAPAMIĘTAJ! Kursy masażu Shantala dla niemowląt i małych dzieci obejmujące 1 lub 2 krótkie spotkania są zazwyczaj jedynie pokazami masażu i stanowią zbyt krótki czas, aby opanować wykonywanie masażu własnemu dziecku).

Kurs u certyfikowanego Instruktora Masażu Shantala upoważnia do wykonywania masażu osobom najbliższym. Zarówno dzieciom (masaż Shantala dla niemowląt i małych dzieci), jak i osobom starszym (masaż relaksacyjny Shantala Body Touch® dla starszych dzieci, osób dorosłych i kobiet w ciąży). Bez ograniczeń wiekowych!

Szkolenie nie daje uprawnień Instruktora Polskiej Szkoły Masażu Shantala, czyli nie upoważnia do nauczania masażu osób trzecich w celach zarobkowych.

 

ZAPISY I KONTAKT

Anna Siciarz – Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala

szkolenia.shantala@gmail.com

 

CCF20150616_00001

 

CCF20150616_00000