Desktop12Wśród wielu pomocy logopedycznych i edukacyjnych dostępnych na rynku, są takie, obok których nie da się przejść obojętnie. Wystarczy na nie spojrzeć, a w głowie od razu pojawiają się setki pomysłów na ciekawe zajęcia.

Jedną z takich pomocy jest niewątpliwie plansza edukacyjna Logopedyczny detektyw w przedszkolu firmy Komlogo.

Jest to plakat wielkości 48x69cm. Przedstawia obrazek, który od razu zachwyca jakością wykonania. Dzieje się na nim naprawdę dużo. Znajdziemy tu bawiące się w przedszkolu dzieci, rozsypane na dywanie zabawki, misie, pieski i kotki, które sprytnie się pochowały oraz wiele innych przedmiotów. Wszystko jest wyraźne, kolorowe i bardzo miłe dla oka. Wokół dużej grafiki, znajdują się mniejsze obrazki przedstawiające różne przedmioty i osoby. Obrazki są podpisane. W ich nazwach odnajdziemy głoski, nad którymi najczęściej pracuje się na zajęciach: szumiące, syczące, ciszące, dźwięczne, bezdźwięczne itd.

Jednak poza treningiem artykulacji, plansza idealnie nada się do ćwiczeń analizy i syntezy wzrokowej oraz słuchowej, ćwiczeń słuchu fonemowego, doskonalenia sprawności motorycznej i manualnej, poszerzania zasobu słownictwa, rozwijania gramatyki i narracji, treningu uwagi i koncentracji, ćwiczeń klasyfikowania, pamięci i naprawdę wielu innych…

To, w jaki sposób zastosujemy planszę i do jakiego rodzaju ćwiczeń wykorzystamy – zależy tylko od nas. Przykłady ćwiczeń znajdziecie na stronie Komlogo, do której odsyłam. Warto zajrzeć.

Bardzo sobie cenię pomoce, które można wykorzystać na różne sposoby. Które są proste, pięknie wykonane, a zarazem niosą ze sobą wartość edukacyjną.

Logopedycznego detektywa mogę z czystym sumieniem polecić każdemu logopedzie. Nie jest to jedna z pomocy, którą wykorzystamy raz, czy dwa i schowamy do szafki. Przyciąga wyglądem, ceną i ilością zastosowań. I co bardzo ważne – dzieci ją uwielbiają.

Ja wybrałam akurat plakat z serii Logopedyczny detektyw, jednak w sprzedaży znajdziemy też 30-elementowe puzzle przedstawiające taką samą grafikę.

4 Responses

 1. Aśka
  | Reply

  Jest świetna! Muszę ją mieć 🙂

 2. Karolina
  | Reply

  Taka prosta rzecz, a tyle zastosowań. To właśnie lubię. I to za 15zł… Fajnie, że opisała tu Pani ten plakacik, bo nigdy wcześniej go nie widziałam, a też chcę go mieć

 3. Logopeda Anna Siciarz
  | Reply

  Można go nabyć na stronie Komlogo, do której jest odnośnik. Również po kliknięciu w plakat, zostanie Pani odesłana na stronę produktu. Jest tam szczegółowy opis i przykłady ćwiczeń. Pozdrawiam

 4. Joanna
  | Reply

  REWELACJA! Zamawiam 🙂

Leave a Reply

19 − ten =