W czasie pracy z najmłodszymi pacjentami warto zaopatrzyć się w szeroką bazę obrazków. Często je drukujemy lub kompletujemy z różnych pomocy dostępnych na rynku. Wyrażenia dźwiękonaśladowcze, zwierzątka, ludzie, zabawki, instrumenty, pojazdy, czynności itd. Robi się tego naprawdę sporo…

Lubię pomoce, które mogę wykorzystać na bardzo wiele sposobów. Które są uniwersalne, estetyczne i przydadzą się zarówno w pracy z dzieckiem z opóźnionym rozwojem mowy, wadą wymowy, jak również mającym inne trudności komunikacyjne.

 

Gadające obrazki  to obszerny zestaw kart, na których zilustrowano wyrażenia dźwiękonaśladowcze oraz proste komunikaty typu ja, ty, nie ma, pa pa, ku ku itp. Przydadzą się zarówno logopedom do pracy z najmłodszymi, jak i rodzicom w codziennej zabawie lub ćwiczeniach stymulujących rozwój ich dziecka.

Obrazki świetnie nadadzą się także do wspierania dalszego prawidłowego rozwoju mowy i umiejętności społecznych dziecka, które nie wykazuje żadnych opóźnień.

gadajace_obrazki

Zestaw Gadające obrazki składa się z 2 części: Bawię się z mamą oraz Bawię się z tatą.

IMG_20150826_202145

W każdej części znajduje się po 150 kart: 50 dużych kolorowych, 50 małych kolorowych oraz 50 małych konturowych. Obrazki znajdują się w grubej, twardej teczce A4 zamykanej na rzep. Dołączona jest do nich instrukcja z propozycjami ich wykorzystania, w razie gdyby ktoś potrzebował inspiracji w codziennych ćwiczeniach.

Aby zrobić obrazowe zdjęcie przedstawiające ilość załączonych obrazków, chciałam rozłożyć je wszystkie na podłodze, jednak moja podłoga nie była w stanie ich pomieścić. Nawet jednej części, czyli Bawię się z mamą. Nie mówiąc o dwóch. Obrazków jest naprawdę sporo. Duże obrazki mają wymiary 21cmx21cm, zaś małe 10,5cmx9cm.

IMG_20150826_202542

Bawiąc się z maluchem kartami, pomagamy mu w rozwijać mowę i umiejętności komunikacyjne, jednocześnie świetnie się bawiąc. Dziecko uczy się gestów, nowych słów i naśladowania dźwięków.

Gadające obrazki to uniwersalna, estetycznie wykonana pomoc, która znajdzie zastosowanie nie tylko w każdym gabinecie logopedycznym, lecz także w każdym domu.

Leave a Reply

seven + twenty =