Najbardziej wartościowe pomoce terapeutyczne to te tworzone z sercem. Przemyślane i dopracowane w każdym calu. Nikt nie zna lepiej potrzeb edukacyjnych dziecka z problemami komunikacyjnymi, niż rodzic, który od lat czynnie uczestniczy w jego terapii. Rodzic, który nie idzie na łatwiznę. Rodzic, który codziennie poświęca czas na wspólną zabawę i naukę.

Takim rodzicem bez wątpienia jest Marzena Fenert – autorka bloga Kreatywne Wrota oraz mama Milenki – dziewczynki dzielnie stawiającej czoła afazji.

Śledząc bloga i poczynania Pani Marzeny można być pewnym, że karty pracy, które stworzyła – Ćwiczę, myślę, rozwijam się są warte uwagi. Mam duże zaufanie terapeutyczne do rodziców angażujących się w terapię swoich dzieci. Jeśli tylko są zainteresowani i aktywni, szybko wykazują się świetną intuicją dotyczącą pracy z ich dzieckiem i dzięki swej kreatywności są autorami jego największych sukcesów.

Karty Ćwiczę, myślę, rozwijam się podzielone są na 4 bloki tematyczne. W sumie ponad 100 kart pracy formatu A4. Każdy blok zawiera zadania związane z konkretną porą roku, dzięki czemu można z nich korzystać systematycznie przez całe 12 miesięcy. Dzięki budowie przypominającej zwykły blok rysunkowy, karty można bez problemu kserować lub wydzierać.

Co je cechuje?

– różny stopień trudności zadań

– przejrzyste ilustracje

– czytelne polecenia

– różnorodność tematyczna zadań

Ja osobiście najczęściej wykorzystuję karty podczas pracy z dziećmi z problemami natury neurologicznej, wadami genetycznymi oraz wszelkimi trudnościami językowymi, jednak mogą one być także świetnymi kartami pracy dla dzieciaków przedszkolnych bez żadnych trudności rozwojowych.

Ze względu na różny stopień trudności zadań, karty z powodzeniem można dobrać dla dzieci w wieku 3-10 lat. Znajdziemy w nich zarówno kolorowanki, szlaczki, labirynty, jak i słuchanie ze zrozumieniem, ćwiczenia myślenia logicznego oraz przyczynowo-skutkowego, pomysły na wspólne zabawy z rodziną, zadania wzbogacające słownictwo i wiedzę o świecie, ćwiczenia pamięci i tak dalej i tak dalej…  Wymieniać można długo, ponieważ jest to kompletny zestaw różnorodnych ćwiczeń w bardzo atrakcyjnej dla dzieci szacie graficznej.

Pomoc ta jest na tyle uniwersalna, że mogę ją polecić zarówno logopedom, jak i rodzicom oraz nauczycielom przedszkolnym.

Odsyłam Was na bloga Pani Marzeny – Kreatywne Wrota oraz na stronę Wydawnictwa Edukacyjnego, gdzie możecie kupić karty.

 

Leave a Reply

five × three =