Bambikowe Logoprzygody cz.1

posted in: Bez kategorii | 0

Jakiś czas temu w moje ręce trafiła nowość z oferty firmy Moje Bambino, czyli program komputerowy Bambikowe Logoprzygody. Początkowo – jako zagorzały miłośnik tradycyjnych pomocy do zajęć – byłam do niego nastawiona nieco sceptycznie… Jednak postanowiłam spróbować wykorzystać go jako jedną z dodatkowych metod stymulowania mowy dzieci.

Co z tego wyszło? Efekty mojej współpracy z Bambikowymi Logoprzygodami poznacie niebawem 🙂

Bez tytułu

 

 OPIS PRODUKTU

Program Bambikowe Logoprzygody składa się z pendrive’a, słuchawek dwukanałowych, zestawu 70 naklejek, książeczki postępów dziecka oraz instrukcji.

Jest to multimedialny program do stymulowania rozwoju mowy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, którego głównym bohaterem i przewodnikiem jest smok Bambik.

Program Składa się z 6 działów:

  1. Ćwiczenia artykulacyjne
  2. Ćwiczenia słuchowe
  3. Wymowa
  4. Słownik
  5. Kompetencje językowe
  6. Warto tu zajrzeć

BL

 

Z pewnością dużym plusem jest to, że program znajduje się na pendrive. W przeciwnym wypadku – wszystkie osoby, które (tak jak ja) mają komputer bez wejścia na płyty, już na samym początku spotkałyby się ze sporym utrudnieniem technicznym.

12319286_988892057837630_2095418128_n

W książeczce postępów dziecka dołączonej do zestawu znajdziemy tabele z datami oraz nazwami poszczególnych działów programu. Dziecko po wykonanym ćwiczeniu maluje daną krateczkę odpowiednim kolorem. Daje to możliwość monitorowania postępów nie tylko nam lecz także samemu dziecku. Widzimy z czym maluch sobie już świetnie radzi, a nad czym nadal należy pracować.

Pobrane z Chrome1

Naklejki idealnie nadadzą się na nagradzanie pięknej pracy na zajęciach. Każda z nich zawiera sylwetkę smoka Bambika oraz pochwałę słowną.

Dwukanałowe słuchawki z mikrofonem dołączone do zestawu wykorzystujemy podczas ćwiczeń słuchowych oraz artykulacyjnych. Są solidne i co najważniejsze w przypadku pracy z dziećmi – wygodne. Tłumią także odgłosy z zewnątrz, co ma znaczenie w przypadku ćwiczeń słuchowych.

Instalacja programu trwała kilka sekund i nie stanowiła żadnego problemu. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy po uruchomieniu programu to piękna szata graficzna. Prosta, bez zbędnych rozpraszaczy uwagi i naprawdę urocza. Zresztą mam wrażenie, że firma Moje Bambino słynie z pomocy, które ujmują swoją grafiką, a przy tym są wartościowe merytorycznie.

BL19

To tyle słowem wstępu. Za kilka tygodni opiszę dokładnie swoje doświadczenia z programem. Szczegółowo przedstawię każdy dział programu i jego zawartość.

W kolejnym wpisie skupię się na pierwszych trzech działach, czyli Ćwiczeniach artykulacyjnych, Ćwiczeniach słuchowych oraz Artykulacji. W ostatnim wpisie pod warsztat wezmę Słownik, Kompetencje językowe oraz tajemniczy dział Warto tu zajrzeć.

Dokładny opis Bambikowych Logoprzygód znajdziecie także na stronie producenta: kliknij tutaj

ZOBACZ TAKŻE: BAMBIKOWE LOGOPRZYGODY CZ. II

Leave a Reply

three + three =